Niekonsekwentna czy poszukująca?

with 1 komentarz

Szczeliniec

 

Niekonsekwentna czy poszukująca?

Zarzucano mi, że często zmieniam pracę, miejsce zamieszkania, pasję. Krytykowano za marnowanie zainwestowanego czasu i pieniędzy. Czy to źle, że odpuszczam, gdy sytuacja przestała mi odpowiadać, a ekscytacja wyparowała, pozostawiając po sobie nudę? Czy wbrew sobie powinnam trwać w pierwotnych założeniach, bo wyjdę na osobę niekonsekwentną i niezdecydowaną?

Zamiast tych określeń wolę myśleć, że jestem dzika, poszukująca nowych doświadczeń i elastyczna. Niewiele zdarzeń powaliło mnie na kolana, bo odpowiednio na nie reagowałam. Zmiana nie wywołuje we mnie lęku, a podekscytowanie. Otwieram szerzej oczy i obserwuję przepływające możliwości. Potrafię je w porę wyłowić, zbudować tratwę i zadbać o to, aby nie utonąć w morzu niewiadomych.

 

W poszukiwaniu pasji

Poszukuję nowych wrażeń, bodźców. Łączę pasje. Z pisaniem jestem w stałym związku, ale dwa tygodnie temu rozpoczęłam flirt z malarstwem intuicyjnym. Na każdej randce lecą iskry, a ja przygotowuję się do nich, zamawiając nowe farby, puszczając Black Velvet i zapalając migdałowe świeczki, bo zależy mi, aby wypaść jak najlepiej.

Czy malarstwo zostanie ze mną na stałe? Nie wiem. Ale w tym momencie idealnie uzupełnia pisarską pasję i pozwala mi zrozumieć, co siedzi w mojej głowie. Czasami kolory, które wybrałam do obrazu i intensywne pociągnięcia pędzla mówią więcej o moim nastroju, niż zapisane słowa.

Pamiętaj, że nie musisz wybierać jednej drogi życiowej, jednej prawdziwej pasji czy jednego miejsca zamieszkania. Nie daj sobie wmówić, że jesteś stworzona tylko do jednej rzeczy. Eksploruj różne zainteresowania, zawody. Bierz z nich to, co najlepsze i łącz w unikatowy, jedyny w swoim rodzaju sposób – Twój.

 

 

Jedna odpowiedz

  1. Aga Nawjedzona
    | Odpowiedz

    Tak! Tak! Tak! Mnie zaczęło dusić to co robię, ale póki co, jeszcze jedna noga bezpiecznie się kisi, bo dzięki temu mam kasę na farby :P, ale im bardziej wpadam w kreatywność i to co sprawia mi radość, tym więcej drzwi się otwiera ❤! Zawsze wpajano mi, że jak będę skakać tak po tematach, to nigdy nie będę w niczym dobra, ale jakim cudem mam znaleźć to, w czym jestem dobra, skoro mam nie skakać? ¯\_( ͡❛ - ͡❛)_/¯

Zostaw Komentarz